Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

BATMAN BERLİN FUARINDA

BATMAN BERLİN FUARINDA
**Almanya’da 4-8 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenen Berlin Turizm Borsası Fuarı’na Batman Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy ile Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı’da katıldı. 
BATMAN STANDINA ÖVGÜ
49. Berlin Turizm Borsası Fuarı, dünyanın 186 ülkesinden 11 bin firmanın katılımıyla start aldı. Almanya-Berlin fuarında Batman standı damgasını vurdu. Fransız turizm acentelerinin de ilgi gösterdiği Batman standına ziyaretçi akını sürüyor. Batman standını gezen TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Batman’ın son yıllarda tanıtımda ve turizmde önemli rol aldığını söyledi. Ulusoy; “Batman sağlık turizminde önemli çalışmalara imza atıyor. Bizlerde bu tür çalışmaları önemsiyoruz. Batman güzel işlere imza atıyor” diye konuştu

“BATMAN İYİ YOLDA”
Batman standına tam not veren Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Batman önemli işlere imza atıyor. Sanayide olduğu gibi turizmde de önemli mesafeler alıyor. Batman standını beğendim. Batman Valiliğine standın farklı hazırlanmasında dolayı tebrik ediyorum. Batman’ı önemsiyoruz. Batman’ın bizde ayrı bir yeri var” dedi. 

“170 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİLİYOR”
Batman’ı tanıtmak için Almanya Berlin fuarında yer almaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy: “Fuarda standımızı gezen herkesle yakından ilgileniyoruz. Ayrıca diğer stantları da dolaşarak Batman’ın turizmde önemli bir konuma sahip olduğunu belirtiyoruz. Turizmin dinamikleri bir araya gelip Batman’a davet ediyoruz. Fuara 170 bin turizmcinin ziyaret etmesi bekleniliyor” diye konuştu.