Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

EMİTT’TEN BATMAN’A ÖDÜL!

İstanbul-EMITT fuarında farklı standıyla dikkatleri üzerinde toplayan Batman, alkış alan iller arasındaydı

EMİTT’TEN BATMAN’A ÖDÜL!
**İstanbul Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleşen EMİTT 2015 turizm fuarında Batman, damgasını vurdu. EMITT fuar merkezi ekibi, Batman’a ‘oteller dalında en iyi ekip’ çalışmasıyla ödüle layık gördü. Ödül törenine Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy ve Batman Belediye Başkan Yardımcısı Semra Güneş birlikte katıldı. 

ÖDÜL TÖRENİNDE BATMAN’A ALKIŞ
İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde 22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleşen Emitt 2015 turizm fuarına katılan Batman, ödülle dönmeyi başardı. EMİTT Fuarında ziyaretçi akınına uğrayan Batman, ‘en iyi ekip ve otel’ çalışmasıyla ödüle layık görüldü. Ödül törenine Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy, Batman Belediye Başkan Yardımcısı Semra Güneş ve Kültür-Turizm Tanıtım Derneği Başkanı Emin Bulut ile birlikte katılan Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, Batman adına ödülü EMITT fuarındaki konferans salonunda aldı. Batman’ın ilgi gören stantlar arasında yer almasından dolayı mutlu olduklarını belirten Aslanlı; “Turizmci Valimiz sayın Azmi Çelik’in destekleriyle katıldığımız ve Belediyemiz, Ticaret Odası, acentelerimiz ile otellerimizle birlikte İstanbul EMİTT fuarında iyi bir sınav verdik. Turizme önem veren Valimiz sayın Azmi Çelik’in destekleriyle fuarlara farklı konsepte katılarak Batman dikkatleri üzerine çekti.”

BATMAN STANDI RENKLİ KONSEPLE YER ALDI
EMİTT’in 19’uncu organizasyonunda Batman’ın iyi bir sınav verdiğini dile getiren Aslanlı; “Yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de standımızı ziyaret etti. İtalya, Bahreyn, İngiltere, Bulgaristan, Rusya, Hırvatistan, Brezilya, Slovenya, Moğolistan, Beyaz Rusya, Özbekistan, Letonya, Karadağ, Almanya, Makedonya, Mauritus, Azerbaycan, Mısır, Fransa, Tunus, Yunanistan, Vietnam, Maldivler, Hindistan, Kore, Lübnan, Güney Afrika, Tayland, Seyşeller, Malta, Yemen, Gürcistan, Arjantin, Küba, Kuveyt ve İran’dan katılımcıların yer alması bizi memnun etti. Gelen konuklarla ilgilenerek Batman’ı en iyi şekilde tanıttık. Zaman zaman turizm acenteleri ve diğer illerin otelleriyle bir araya gelerek Batman ve ilçelerinin tarihini, kültürünü ve turizmini dile getirdik. Dünyanın 5’inci büyük turizm fuarında Valiliğimiz, Belediyemiz, Ticaret Odası, acentelerimiz ile otellerimizle birlikte İstanbul EMITT fuarında iyi bir sınav verdik. EMİTT fuarında Batman’ın turizm tanıtımında önemli bir çalışmaya imza attığına inanıyoruz” dedi. Öte yandan Ağrı ve Adıyaman Kültür ve Turizm Müdürlükleri ise, Batman ekibinin her yıl farklı bir konsepte fuarlara katılmasından dolayı Batman ekibini kutladı.