Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

EMITT’de Batman rüzgarı

BATMAN STANDINA YOĞUN İLGİ
19. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Batman standındaki etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Batman standı ise ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü. Beylikdüzü TÜYAP Fuar merkezinde düzenlenen 19. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuar’da Batmanlılar da kokteyle katılarak renk kattı. Turizmcilerin de ziyaret ettiği stantta Belediye Eş Başkanı Sabri Özdemir, Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy, Hasankeyf Kaymakamı Temel Ayca, Gercüş Kaymakamı Adem Ergül, Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, BATSO Başkanı Abdulkadir Demir ve yönetim kurulu üyeleri, gelen konuklarla yakından ilgilendi.   

  

HASANKEYF ORKESTRASI RENK KATTI
İkinci gün Batman standında düzenlenen açılış kokteyli de yoğun ilgi gördü. Kokteyl’de Hasankeyf orkestrasının gösterisi büyük beğeni topladı. Kokteylde standı ziyaret eden misafirlere Batman’ın yöresel lezzetleri olan bal, pekmez ve ceviz ikram edildi. Batman’ın tanıtımı açısından da güzel bir fuar organizasyona imza attıklarını belirten Müdür Aslanlı; “Batman’ın tanıtımı açısından güzel bir organizasyona imza attık. Kokteylimize Hasankeyf orkestrası renk kattı. Batman’ın tanıtımı için İstanbul TÜYAP fuarında Batman farklı çalışmalarıyla damgasını vurdu” dedi


“BU TÜR ETİNLİKLERİ ÖNEMSİYORUZ”
Batman’ın yer alacağı her fuara katılmaktan dolayı memnun olduklarını belirten BATSO Başkanı Abdulkadir Demir; “EMİTT turizm fuarına ülkemizden ve dünyadan birçok turizmci katılıyor. Turizm bizim en büyük gelir kapılarımızdan biri. Biz de bu tür fuarlara katılarak Organize Sanayi Bölgesindeki tesislerimizin tanıtımını yapıyoruz. Bizler de Batman’ın tanıtımı için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz.”