Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

“Batman çok değişti”

** GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından yürütülen ‘markalaşma ve tanıtım’ projesi ekibi önceki akşam Batman’a geldi. Kültür ve Turizm İl Müdürü M. İhsan Aslanlı ile birlikte kentin birçok noktasını gezen proje ekibi; “Batman, son yıllarda çok değişti. Batman, Güneydoğu illerinde değişen illerin başını çekiyor” dediler. 

MARKALAŞMA VE TANITIM 
PROJESİ EKİBİ BATMAN’DAYDI

GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından yürütülen ‘markalaşma ve tanıtım’ projesi ekibi Batman’a çıkarma yaptı. 12 Kişilik ekip, Batman’ın sosyal tesislerini de gezerek halkın nabzını tuttu. Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı ile birlikte önceki gece geç saatlere kadar kentteki bazı işletmeleri de dolaşan ‘markalaşma ve tanıtım’ projesi ekibi Batman’a hayran kaldı. Kentte yeni gelen bazı konuklar; “Batman, son yıllarda yıldızı parlayan bir şehir. Kenti bu kadar tanımıyorduk. Kente girmemizle birlikte tüm algılarımız değişti. Batman, gelişen bir şehir. Önü açık olan Batman’ın önümüzdeki süreçte turizmde de önemli bir pay alacağına inanıyoruz. Batman, yaşanılabilir bir kent.”

“KAPILARIMIZ HERKESE AÇIK”
Çözüm süreciyle birlikte Batman’a yerli ve yabancı turistlerin gelmesinin daha da arttığını belirten Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı; “Batman, son yıllarda kabuğunu değiştiren kentimiz oldu. Batman huzurlu ve güvenli bir kentimiz. İlimiz tarihi ve turizmi bakımından da önemli bir konuma sahip. Batman’ı görmek isteyen herkese kapılarımız açık. Her konuda destek vermeye hazırız. Batman’ı gelip gören ve giden yerli ve yabancı turistlerin algıları değişiyor. Batman’ı tanıtmaya devam ediyoruz. Batman, hak ettiği yeri alabilme gayreti içerisindedir. Batman, tarihi, kültürü ve turizmin yanı sıra yöresel mutfağıyla da turistlerin ilgisini çekiyor. Batman’a ciddi bir turizm potansiyeli gelmektedir. Turizm altyapısının geliştirilmesi amacıyla çalışmalarımız devam etmekte" diye konuştu.