Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İlimizde 1.Uluslararası All Anatolia Turizm Yatırım ve Pazarlama Zirvesi Çalıştayı Düzenlendi

Valiliğimizin, Batman Belediyesi, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TÜRSAB ve All Anatolia’nın işbirliğiyle Batman’da 1.Uluslararası All Anatolia Turizm Yatırım ve Pazarlama Zirvesi Çalıştayı düzenledi.
 
Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen çalıştaya; Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş,  Hasankeyf Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven, DİKA genel Sekreteri Yılmaz Altındağ,UNWTO Üyesi Günter İhlau, kamu kurum yöneticileri, turizmciler, sektör temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Turizmci Hüseyin Baraner, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili M. İhsan Aslanlı, DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ ve Vali Ahmet Deniz’in açılış konuşmalarıyla başlayan çalıştay, farklı başlıklar altında hazırlanan oturumlarla devam etti.
 
Konuşmasında birçok medeniyete ev sahipliği yapmış; sevginin, kardeşliğin ve güzelliklerin şehri Batman’da turizmcileri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirten Vali Deniz, Batman'ın tarihi ve doğa güzelliğiyle bir turizm kenti olduğunu ifade etti.
 
Vali Deniz, toplumlar arasında daha fazla iletişimin ve sirkülasyonun olması birçok önyargının değiştireceğini vurgulayarak,  “Anadolu açık bir hava müzesidir. Türkiye’ye gelip, gören bir turist ile görmeyen bir turistin bakış açısı farklıdır. Ne kadar fazla insan ülkemizin güzelliklerini ziyaret ederse, önyargılar da o kadar değişir. Anadolu coğrafyası Yunus Emre’nin hacı Bektaşi Veli’nin Mevlana’nın sevgi tohumlarının atıldığı bir coğrafyadır.İnsana kıymet ve değer veren bir medeniyetin mensuplarıyız. Batman, misafirperverliğiyle kadim bir kültüre sahip, huzurlu ve güvenli bir şehir. Batmanlılar bütün terör örgütlerine karşı dik bir duruş sergiliyor. 15 Temmuz darbe girişimine karşı Batman’da 30 bin kişi al bayraklarımızla ülkemizin birlik ve beraberliğine sahip çıktılar" diye konuştu.
 
 Terör örgütlerinin amacı bir ön yargı oluşturmak olduğunu belirten Vali Deniz,"Bu algıları boşa çıkartmak için herkese önemli görevler düşüyor. Buraların güzelliğini gittiğimiz her yerde anlatmalıyız. Bu vatan hepimizin bu ülkeye hepimiz sevdalıyız. Hep birlikte ülkemizin daha da gelişip büyümesi için çalışacağız. Ülke olarak 2023'e 50 milyon turist 50 milyar dolar hedefliyoruz. Türkiye’nin kalkınmasına, büyümesine ve gelişmesine hepimizin ihtiyacı var" dedi.
 
Yapılan konuşmaların ardından, "Küresel Turizm Pazarında Anadoluya Bakış; Tespit, Öneriler ve Yeni Stratejiler", "Küresel Şehir Turizminde Gelişmeler ve Yeni Trendler" "Doğuanadolu Turizmine Bakış", "Global Pazarlarda Yeni Pazarlama Teknikleri ve Taktikleri", "Yerel Medyanın Anadolu Turizmine Olan Katkıları" ve "Arap Ülkelerinden Anadolu Turizmine Olan İlgi" başlıkları altında oturumlar gerçekleştirilmesinin ardından çalıştay sona erdi.
 
Programdan sonra turizmcilere plaket veren Vali Deniz, çalıştaya katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür etti.
DSC_0939.jpg
DSC_0966.jpg
DSC_0971.jpg
DSC_0986.jpg
DSC_1195.jpg