Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

‘Hırçın kız’ Batman’da sahnelenecek

**Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün organize ettiği “Hırçın Kız” adlı tiyatro oyunu 23-24 Mart’ta Kültür merkezinde saat 19.00’da sahnelenecek. Tiyatronun en çok sevilen ve en çok sahnelenen oyunları arasında yer alan Hırçın Kız adlı oyunu izlemek isteyenlerin biletlerini Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden temin edebilecek.

İLGİ GÖRMESİ BEKLENEN TİYATRO
Wiiliam Shakespeare’in yazdığı ve dünya tiyatrosunun en çok sevilen ve en çok sahnelenen oyunları bulunan “Hırçın Kız” adlı oyun, Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda 23-24 Mart’ta saat 19.00’da sahnelenecek. Wiiliam Shakespeare’in yazdığı ve Zeynep Avcı’nın çevirdiği Diyarbakır Devlet Tiyatrosu yapımı “Hırçın kız” adlı oyunun bileti Kültür merkezinde temin edilebilir. Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği Mümtaz Aydoğan Mengi, Fatih Yurdakul, Dilek Mengi, Sevi Demirçivi, Birce Birsel Çağlar, Ozan Hafızoğlu, Gülizar Oltulu, İrem Yurdakul, Kerem Corogil, Mustafa Turan ve Pelin Tozkoparan rol aldığı oyun 2 saat 15 dakika ve 2 perdeden oluşuyor. Tiyatro severlerin oyuna ilgi göstermesi bekleniliyor. 

 

‘HIRÇIN KIZ’ OYUNU
Oyunda, zengin Baptista'nın evlilik çağına gelmiş Katharina ve Bianca adlı kızlarını evlendirme süreci ele alınıyor. Küçük kızı Bianca görgülü ve kibar biridir, pek çok erkek onunla evlenmek istemektedir. Katharina ise çekilmez ve ağzı bozuk biri olduğu için pek talibi yoktur. Baptista, küçük kızı Bianca ile evlenmek isteyen Hortensio ve Gremio'ya bir şart koşar. 'Önce Katharina'nın evlenmesini sağlayın. Onu alacak bir adam bulun, Bianca'nın ikinizden birisiyle evlenmesine izin veririm' der. Bunun üzerine iki arkadaş bir çare ararken, Hortensio, Verona'dan yeni gelen dostu Petruchio'ya durumu açar. Anlattıkları Petruchio'nun ilgisini çeker ve Katharina'yı yola getirmek için kolları sıvar. Ancak bu sandığından daha zor olacaktır.