Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Vali Çelik’ten sağlık turizmine tam destek

Vali Azmi Çelik Başkanlığında Batman Sağlık turizmini masaya yatırdı.
Sağlıkta Batman-Şırnak iletişimi
Vali Çelik’ten sağlık turizmine tam destek
**Sağlık turizmi toplantısına katılan Vali Azmi Çelik; “Şırnak Valiliğiyle görüşerek sınır kapısında bekleyen hastaların fazla bekletilmemesi konusunda destek istedik. Şırnak Valiliği bu konuya da sıcak baktı. Sağlık turizminde Batman payını daha fazla alacağına inanıyorum” dedi.
VALİ ÇELİK, ŞIRNAK VALİLİĞİYLE GÖRÜŞTÜ
Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından bir süre önce startı verilen,  Batman’daki bazı kurum ve kuruluşlarında da destek verdiği  ‘Sağlık Turizmi’ toplantısına Vali Azmi Çelik, Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy, eski Sağlık Bakanı-TÜRSAB Sağlık Turizmi Komitesinden Sorumlu Başkan Danışmanı Bülent Akarcalı, TÜRSAB Sağlık Turizmi Komitesi Başkan Yardımcısı Enver Afanyalı, Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, Üniversite, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve özel hastanelerin temsilcileri Valilik konferans salonunda katıldı. eski Sağlık Bakanı-TÜRSAB Sağlık Turizmi Komitesinden Sorumlu Başkan Danışmanı Bülent Akarcalı; “Batman’da kurum ve kuruluşlar arasında iyi bir diyalog gördüm. Batman’ın sağlık turizminde daha da ilerlemesi için gerekli desteğimizi sürdüreceğiz. Batman yapılması gerekenleri yapmış. Bu zincirin daha da genişlemesi için gerekli yerlerle görüşeceğiz” dedi.

“SAĞLIKTA HİZMET KALİTEMİZ ARTTI”
Sınır kapısında hastaların bekletilmemesi konusunda Şırnak Valiliğiyle görüştüklerini belirten Vali Azmi Çelik; “2014 yılında Batman’da tedavi olan yabancı hasta sayısı 20 bin. Son yıllara baktığımızda bu sayı gittikçe arttığını verilerden görebiliyoruz. Irak bölgesinden daha fazla gelen hastaların sınır kapısında fazla beklememesi konusunda Şırnak Valiliğimizden destek istedik. Şırnak Valiliğimizde konuya sıcak baktı. Sorunların çözümü konusunda üzerlerine düşeni yapacaklarını dile getirdiler. Batman son yollarda sağlık turizminde devrim yaptı. Batman’a gelenlerin memnun ayrılması konusunda hastanelerimizin de çabası da var. Batman’ın sağlık turizm payından daha fazla payını alması konusunda eksiklerimiz varsa bunları giderme konusunda üzerimize düşeni yapacağız” dedi. Toplantıda söz alan katılımcılar,  Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün üzerinde titizlikle durduğu toplantı nedeniyle Vali Azmi Çelik’e teşekkür ettiler.