Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

GÜNEY KORELİ SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ BATMAN'DAYDI

Batman-Diyarbakır-Mardin’de ağırladı.

Daha önce, en çok okunan seyahat ve turizm dergilerden biri olan Skylife dergisinde Batman’ı tüm dünyaya tanıtan Türk Hava Yolları Batman Müdürlüğü, bölge turizmini canlandıracak projelerine devam ediyor. Yurtdışındaki yabancı ziyaretçileri bölgeye getirmek amacıyla, kültür ve tarihi şehirlere büyük ilgi duyan Güney Korelilere tanıtım için önde gelen 7 sosyal medya fenomeni (Blogger/Youtuber) Batman-Diyarbakır-Mardin şehirlerinde en güzel şekilde ağırlandı.

Batman Valiliği ve Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün de desteklediği proje ile büyük adım atılmış oldu. THY Batman Müdürlüğü, kadim bir kültür ve tarihe ev sahipliği yapan bu bölgenin turizmine katkıda bulunacak hem yurtiçi hem yurtdışı iş birlikleriyle projeler yapmaya devam edecektir.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Hasankeyf’in mağaralarında tarihi serüveni hisseden ve ilk baharın hayran bırakan renklerini Sason’un doğasında gören sosyal medya fenomenleri, Dicle Nehri kıyısında “hilye kahvesi” içerken bu büyülü ortam karşısında hayranlıklarını gizleyemedi. Zerzevan Kalesi ve içinde yer alan Mitras Tapınağı ile büyülenen ziyaretçiler, Mardin taş sokaklarının Mezopotamya’ya uzanışının oluşturduğu enfes atmosferde kendilerini kaybettiklerini dile getirdi. Kültür, tarih ve doğanın ancak bu kadar güzel şekilde bir arada olabileceğini söyleyerek, sosyal medya üzerinden anlık yaptıkları paylaşımlarla bu bölgeyi kendi ülkelerinde tanıtmanın heyecanı içerisinde olduklarını ifade ettiler.

Bölge tanıtımlarının arttırılmasıyla turistik ögelerin tüm dünyaya tanıtılması, böylelikle sosyo-kültürel ve sosyo-ekonomik açıdan gelişim sağlanması amaçlanmaktadır. Benzer projelerin sayısının artması ve turizmden istenen katkının elde edilmesi dileğiyle tüm paydaşlara teşekkür ederiz.

DSC_5408.JPG
DSC_5495.JPG
DSC_5514.JPG