Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

“Sasonlu çocukların masumiyetliği beni çok etkiledi”

Sason’daki bal, çilek ve cevize tam puan veren Güney Koreli MYUNGJJN JUN, Sasonlu öğrenciler tarafından aldığı puşuyu takarak;
“Sasonlu çocukların
masumiyetliği beni çok etkiledi”
 **2 gün boyunca Batman’ı görme fırsatı bulan Güney Koreli Sosyal medya fenomenlerinden MYUNGJJN JUN, Sason YİBO öğrencileri tarafından hediye edilen puşuyu takarak; “Çocuklardan böyle bir hediye almak beni çok mutlu etti. Buralardaki çocuklar, bizim oralardaki çocuklardan daha farklılar. Masumiyetleri beni çok etkiledi. İstanbul ve diğer ülkelerdeki çocuklardan daha farklılar” dedi.
SASON’UN LEZZETLERİNE TAM PUAN
Tük Hava Yolları’nın Batman’a getirdiği ve Batman Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün desteklediği Güney Koreli sosyal medya fenomenleri, Batman’ın Sason ilçesinde gördükleri ilgiye teşekkür etti. Sason’un 2973 metre yüksekliğindeki Mereto önünde puşu takarak Sason YİBO öğrencileriyle hatıra resmi çeken Güney Koreli MYUNGJJN JUN, Sasonlu öğrencileri öve öve bitiremeyerek; “Çocuklardan böyle bir hediye almak beni çok mutlu etti ve güzel bir duygu. Buralardaki çocuklar, bizim oralardaki çocuklardan daha farklılar. Masumiyetleri beni çok etkiledi. Kıyafetleri çok farklılar. Puşuyu çok sevdim. İslam ülkelerinde puşunun çok fazla kullanıldığını biliyorum.  İstanbul ve diğer ülkelerdeki çocuklardan daha farklılar. Bende onlarla birlikte mutlu oldum. Batman’ın Sason ilçesindeki bal, çilek ve cevizin tadı muhteşemdi. Balı çok güzeldi ve çok tatlıydı. Daha önce başka illerde de çilek yedik ama Sason’dan aldığımız lezzet bir başka güzeldi. 2 Gün boyunca Batman ve çevresinde bol bol resimlerimizi çekip, paylaştık. Sosyal medyadaki takipçilerimize de Batman’ı görmeye davet ettik” dedi.    
DSC_5868.JPG
DSC_5871.JPG