Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

54. KÜTÜPHANE HAFTASI PROGRAMI

DUYURU METNİ

          1964 yılından beri her yıl mart ayının son haftası kutlanan “Kütüphane Haftası”nın 54’üncüsü bu yıl; 26 Mart - 1 Nisan 2018 tarihleri arasında ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

v “54. Kütüphane Haftası” Açılış ve Ödül Töreni 26 Mart 2018 Pazartesi günü saat:10.00’da Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda başlayacaktır.

v Hafta boyunca kütüphanemizi ve hizmetlerini tanıtıcı slayt gösterisi yapılacaktır.

v 26 Mart - 1 Nisan 2018 tarihleri arasında, Kültür Merkezi’nin üst katında bulunan Yetişkinler Okuma Salonunda: “KÜTÜPHANEYE YENİ GELEN KİTAPLAR SERGİSİ” ile giriş katında bulunan Sinema Salonu-1‘de hafta boyunca bir program dâhilinde tüm okullara kütüphanemiz tanıtılacak, kütüphaneden yaralanma kuralları ve hafta ile ilgili bilgiler verilecek, ayrıca;kültürel, eğitici ve eğlendirici “FİLM GÖSTERİLERİ” yapılacaktır.

v 28 ile 30 Mart tarihlerinde Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda “Yazarlarla Söyleşi” adı altında; Yalvaç URAL veAyşe Gül KARA ZORLUadlı çocuk kitapları yazarları çocuklarla buluşacaktır. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu BaşkanımızAsım KESER“Medeniyetin Doğduğu Topraklar: Anadolu” konulu konferans verecektir.

v 28 ve 29 Mart 2018 tarihlerinde Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda Global Gençlik Derneği Tiyatrosu tarafından çocuklar için “Fablların Dili” ile “Yalancının Mumu” adlı tiyatro oyunları sahnelenecektir.

v Kütüphane Haftasının 3. günü olan 28 Mart 2018 Çarşamba günü 16 Mayıs Stadyumunda 12.30 - 13.00 saatleri arasında 81 İl ile aynı gün ve aynı saatte 30 dakikalık “Kitap Okuma Etkinliği” (BATMAN OKUYOR)gerçekleştirilecektir.

v Hafta boyunca vatandaşlarımıza ve öğrencilere; kültürel, eğitici ve eğlendirici filmler gösterilecektir.

v Hafta boyunca tüm okullara belli bir programa göre, kütüphanemiz tanıtılacak, kütüphaneden yararlanma kuralları ve hafta ile ilgili bilgiler verilecektir.

v Kütüphanemizi okuyucularımıza ve halkımıza daha yakından tanıtmak amacıyla hazırlanan yeni “Kütüphane Okuyucu Rehberi” dağıtılacaktır.

v Tüm etkinlikler hafta boyunca sürdürülecektir.

Hafta boyunca yapılacak bütün etkinliklerimiz ücretsiz olup;

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR.

DERYA ILGAR
BATMAN İL HALK KÜTÜPHANESİ MÜDÜRÜ