Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

“BAYANLARA TURİZMDE DAHA ÇOK YER VERİLMELİ”

** Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Kat Hizmetleri bölümü eğiticisi Sibel Sonbay, Batman’da 13 otel personellerinin katıldığı eğitimde konuştu. Sonbay; “ Batman’da bayanların otellerde daha fazla görev alması turizm sektörü için de önemlidir.” dedi. 
“BAYANLAR DAHA ÇOK TURİZMDE YER ALMALI”
Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün otel personellerinin eğitimine yönelik Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 13-18 Ocak 2015 tarihleri arasında Batman’a gönderdiği Selcan Özdemir ve Sibel Sonbay, işbaşı eğitimi ile tecrübelerini aktarıyor. Yurt içi ve yurt dışı eğitimlerini belli aralıklarla verdiklerini belirten Kat Hizmetleri bölümü eğiticisi Sibel Sonbay; “Kaliteli hizmette bayanların da rolü büyük. Batman’da turizm sektöründe bayanlarında eğitimlere ilgi göstermesi bizi memnun ediyor. Turizme yönelik Mesleki lise ve Turizm Otelcilik bölümlerin olması da büyük bir avantaj. Mesleğin altyapısını alan otellerdeki personellerin, hizmet kalitesini bu eğitimle daha da artıracaklarına inanıyorum.  Otellerimizde bayanlar daha çok istihdam edilebilir” diye konuştu.

“YARARLI BİR EĞİTİM”
Bu yıl İkincisi  düzenlenen eğitime katılmaktan dolayı Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile eğitmenlere teşekkür eden bazı otel personelleri: “Turizmin daha canlı olduğu illerdeki otellerde de görev aldık. Kat hizmetleri ve yiyecek-içecek servisi bölümleriyle ilgili eğitim daha önce almadık. Eğitim sayesinde yeni bilgilere sahip oluyoruz. Dolayısıyla çalıştığımız otelde de daha iyi hizmet veriyoruz ve müşteri de memnun oluyor.  Bizde böyle bir eğitim programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.  Böyle faaliyetlere katılmaktan dolayı memnunuz. Kültür Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı ve ekibinin bizlere gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz.” dedi.