Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

“Köprüden Önce Son Çıkış” adlı oyun Batman’da!

“Köprüden Önce Son Çıkış” adlı oyun Batman’da!
**Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Salı akşamı “Köprüden Önce Son Çıkış” adlı oyuna bu akşam saat 19.00’da ev sahipliği yapacak.
KOZLUK VE SASON’DA DA TİYATRO
Çarşamba Kozluk ve Perşembe Sason’da sahnelenecek olan Ankara Sincan şehir tiyatrosu “Köprüden Önce Son Çıkış” adlı oyunla da tiyatro perdelerini sahneleyecek. Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında seminer, söyleşi ve tiyatro gösterileri artıracaklarını belirlen Batman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı; “Kültür ve sanat dolu bir sezona start verdik. Tiyatronun da eğitici ve öğretici özelliklerini kullanarak 12 yaş üstü yetişkinler için oyunla vatandaşımızı buluşturuyoruz. Tiyatro severleri Salı günkü etkinliğimize bekliyoruz” dedi.

“KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ”
Büyükler için özel olarak sahnelenen oyunda; tek ortak noktaları aynı anda hayatlarını kaybetmek olan üç gencin dünyaya tekrar dönmek istemeleri, trajikomik bir dille anlatıyor. Berzah âlemi; âhiret ve dünya hayatını birbirine karıştıran gençlerin, dünyada yaptıkları hataları irdelemelerini ince bir hicivle anlatan oyunda hayat ve zaman vurgusu yapılıyor.