Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Fuarın gözdesi Batman!

Batman, İzmir Travel fuarında yıldızı parlayan illerin başında yer aldı
Fuarın gözdesi Batman!
**Batman, Travel Turizm fuarında gerek kokteyliyle gerekse de ziyaretçi akınıyla adından söz ettiren il oldu. Tur operatörlerin de ziyaret ettiği fuarda Batman, Hasankeyf ve Sason tanıtıldı.

**Batmanlı Muhammed Can Yıldız ve Rizeli Ahmet Çakar, Batman stadında müzik resitali verdi. Düette Muhammedi sesiyle Çakar’ı geride bıraktı. 

TURİZM OPERATÖRLERİ;
“BATMAN’I TANIMAYA BAŞLADIK”
4-7 Aralık 2014 tarihlerinde İzmir’deki Travel Turizm fuarında Batman, fuarın gözde illeri arasında yer aldı. Sosyal medyada da İzmir Travel fuarında en çok ilgi gören kent arasında Batman, birinciliği kimseye kaptırmadı. Valimiz Azmi Çelik’in destekleriyle en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirten Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı; “Batman’ı sadece stantlarımızda tanıtmadık. Stantları dolaşıp Batman’la ilgili tanıtımlar yaptık. Tur operatörleriyle bir araya gelip Batman ve ilçelerini anlattık. Otellerimizin yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya hazır olduğumuzu belirtik. Batman’a gelen turistlerin gece konaklama konusunda da destek istedik. Batman, İzmir fuarında iyi bir sınav verdi” dedi. 

“TÜRSAB ÇALIŞTAYI ÖNEMLİ”
Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, sözlerini şöyle sürdürdü; “TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İzmir’deki Batman fuarında yaptığı ziyaret ve desteğini önemsiyoruz. Sayın Ulusoy’un Çalıştay sözünü vermesini önemsiyoruz. Batman’ın turizm açısından çalıştay önemli. Bu tür faaliyetler Batman’a yarar sağlar. Ulusoy’un ‘Batman’ın turizm potansiyelinden nasibini alacak’ demesi Batman için önemli bir müjdedir. Batman, İzmir fuarında önemli çalışmalara imza attı. Bu organizasyon önümüzdeki süreçte meyve verecektir” dedi. 

BATMAN-RİZE DÜETİ
Batmanlı 13 yaşındaki Muhammed Can Yıldız ve Rizeli Ahmet Çakar, Batman stadında düet yaptı. Aslen Rizeli olan Hasankeyf Kaymakamı Temel Ayca, Hasankeyf Kaymakamı Tekin Dündar, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı ile stantta bulunan konuklar, Doğu ve Karadeniz şarkılarını seslendirdi. İki yerel sanatçının seslendirdiği şarkılara konuklarda eşlik etti.

BATMAN KOKTEYLİNE YOĞUN İLGİ
Cumartesi günü İzmir fuarındaki Batman standında kokteyl, en çok ilgi gören stantlar arasında yer alan iller arasında oldu. Kokteyle katılanlara teşekkür eden Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı; “Batman’ın bal, ceviz, beni (sucuklu ceviz), kuru üzüm, çilek ve pekmezinden oluşan damak tadı farklı oldu. Batmanlı işadamlarımızı da görmekten dolayı mutlu olduk. Batman kokteylindeki ilgi bizleri de memnun etti.” 


“BATMAN İYİ TANITILDI”
İzmir fuarındaki Batman standındaki kokteyline katılan işadamları arasında İlhan Çalar, Mehmet Basut, Beşir Baymaz, Halil Yaşar, Mehmet Şeker ve bazı işadamları; “Batman’ın İzmir’deki fuarına katılmaktan dolayı mutlu olduk. Güzel bir organize vardı. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.”

“MEMNUN AYRILDIK”
Telkari sanatının ustalarından Necla-Ayşan Eke kardeşler, ilk kez katıldıkları bir fuardan memnun ayrılmanın sevinci içinde olduklarını belirterek; “Satış rekoru kırdık. Bu da Batman standına olan ilgiyi gösteriyor. İyi ki böyle bir fuara geldik. Batman standı ilgi gördü. Stantta yer almamızda destek olan Batman Valisi sayın Azmi Çelik ve diğer yöneticilerimize teşekkür ederiz. İzmir fuarına bu kadar ilginin olacağını beklemiyorduk” dedi. BATSO’DAN JEST
Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir, İzmir Travel tanıtım fuarında Batman ekibin fedakarlığını kutladı. Fuara katılanlara teşekkür eden Başkan Demir; “Batman, İzmir fuarında damgasını vurdu. Yoğun bir ziyaretçi trafiğini gördük. Batman ekibi yoğun tempoda çalıştı. Mesai dinlemeden gecesini gündüze katan Kaymakamlarımıza, Belediye Başkan Yardımcısına, Genel Sekreterimize, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile basın mensuplarımıza teşekkür ederiz” dedi.

PROGRAM PEŞEMBE TV’DEN
Batman TV, İzmir Travel fuarına katılan Batman standını yakın merceğe aldı. Programın Perşembe saat 20.00’da yayınlanacağını belirten Batman TV ekibi; “Dört günlük fuar izlenimleri televizyonumuzdan yayınlayacağız. Perşembe akşamı izleyicilerimizi ekran başına bekliyoruz.”