Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Seçilmişlere Kürtçe kitap armağanı!

“DAHA FAZLA KİTAP OKUMAYI AMAÇLIYORUZ”
Geçen ay İl Halk Kütüphanesine yüzlerce Kürtçe kitap yerleştiren Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü, bu kez seçilmişlere Kürtçe kitap armağan etti. Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, AK Parti ve BDP Grup odalarında 22 İl Genel Meclis üyesine Kürtçe kitap hediye etti. Ahmede Xane ve Cegerxwin’in kitaplarını alan İl Genel Meclis üyeleri, kitap kampanyasına destek verdi.


“ANLAMLI KAMPANYAYI DESTEKLİYORUZ”
Kürtçe kitap okumayı sevdiğini belirten İl Genel Meclis Başkanı Emine Aslan, Müdür Aslanlı’nın başlattığı Kürtçe kitap okuma kampanyasına da teşekkür ederek; “Fırsat buldukça Kürtçe kitap okuyoruz. Henüz okuyamadığımız bazı kitapları görünce sevindik. Çocuklarımızın da kitap okuma kampanyasına destek vermesini istiyoruz. Kendi dilimizde okumak kadar güzel bir şey yoktur. Verilen Kürtçe kitaplar birer armağanla beraber çok anlamlıdır. Bu kapsamda Türkçe kitapların yanında Kürtçe kitapları da okumaya davet ediyoruz.”
“FARKLI KİTAPLARI OKUMAK ZENGİNLİKTİR”

Fırsat buldukça kitap okuduklarını belirten AK Parti Meclis üyelerinden Mahmut Tileği, şöyle konuştu; “Okumaya ihtiyacımız var. Kitap okumakta bir ihtiyaçtır. Farklı kitapları okumak zenginliktir. Bu anlamlı kampanyayı destekliyoruz. Çözüm sürecini destekliyoruz. Başbakanımızın çözüm sürecine desteği sürüyor. Bizde ilimin ve bilimin dili yoktur. Hangi dille yazılmışsa bilim açısından anlamlıdır. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüzün bu hassasiyetten ötürü tebrik ederek herkesi bu anlamlı okuma etkinliğine destek vermesini istiyoruz.”

“KİTAP OKUMAYA DEVAM”
Batman’ın her geçen yıla oranla kitap okuma sayısında artış olduğuna dikkat çeken Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı; “Batman’da kütüphanelerimiz gençlerle dolu. Kimi ödev yapmak kimi ise sınavlara hazırlanmak için kütüphanemizde. Binlerce üyemiz 50 bin kitaptan yararlanabiliyor. Kürtçe kitapları da geçen ay kütüphanemizin raflarına bıraktık. Üniversitelerimizde yaşayan diller kapsamında Kürtçe dili ve edebiyatına ağırlık verildi. Ülkemiz Kürtçe eğitimleri de Üniversitelerde de vermeye başladı. Bu kapsamda seçilmişlerimizden başlayarak herkesin kütüphanemize yerleştirdiğimiz kitapları okumaya davet ediyoruz.” dedi.