Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

VAN FUARINDA BATMAN DAMGAYI VURDU!BATMAN, VAN FUARINDA DAMGASINI VURDU
Kültür ve Turizm Bakanlığı, yerel ve ulusal kuruluşların işbirliğiyle gerçekleştirilen Van Turizm ve Seyahat Fuarı start aldı.  Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı’nın açılış programına katıldığı Fuar, Pazar gününe kadar konuklarını ağırlayacak. İlk gün itibariyle yoğun ilgi gören Fuar, Van Tuşba Kongre ve Fuar Merkezi’nde. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Van Ticaret ve Sanayi Odası ve Valilik ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği Fuar’a, çok sayıda İl Kültür Turizm Müdürlüğü de birer stant ile katıldı. Van, Fuar kapsamında uluslararası basın mensuplarının da ilgi merkezi oldu. 


BAKAN BOZDAĞ’DAN ÇİLEK VE KAVUN’A TAM NOT
Batman Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı ve ekibinin üzerinde titizlikle durduğu Van fuarı çok çeşit ürünleriyle fuarda damgasını vurdu. Batman ve ilçelerinde yetişen çilek, kavun, pekmez ve cevizlerin yanı sıra otel ve hastanelerimizin tanıtım broşürleri stantta ilgi gördü. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Van Milletvekili Mustafa Bilici,  Kültür ve Turizm Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Çokçevik, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Van Belediye Eş Başkanları Bekir Kaya-Hatice Çoban, Siirt Belediye Eş Başkanı Tuncer Bakırhan, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın konuğu olan 7 ülkeden çok sayıda basın mensubu, yerli ve yabancı turist,  Batman standını dolaştı. Batman standında çilek ve kavun yemekten dolayı mutlu olduklarını belirten Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı; “Batman standı renkli. Batman Valiliği’nin de destekleri görmekten dolayı mutluyuz. Batman’ı önemsiyoruz” diye konuştular. BULGARİSTAN BASINI BATMAN’I MERAK ETTİ
Bulgaristan’da Website Glasive gazetesinde gazetecilik yapan Liyana Panoeheva, Batman Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı’dan, Batman ve ilçelerinin tarihi ve turizmi hakkında bilgi aldı. Hasankeyf Belediye Başkanı  Abdulvahap Kusen’de Batman’ın tarihi ilçesi Hasankeyf’in hakkında son bilgileri verdi.