Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Ramazan’da coşturan konser

‘Xemla Şeve’ konserinde sanatçılar, Kürtçe şarkılarla kitleyi coşturdu

** Fate, Fırat Başkale ve Berna Kartal, ‘Xemla Şeve’ (Gecenin süsü) konserinde Kürtçe şarkılarla Batmanlıları coşturdu. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Vali Azmi Çelik, Kürtçe şarkılara tempo tuttu. 

KÜRTÇE KONSERE İLGİ
Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile TRT Şeş’in organize ettiği ve Fate, Fırat Başkale ile Berna Kartal’ın katıldığı ‘Xemla Şeve’ (Gecenin süsü) konseri ilgi gördü. Önceki akşam Atatürk parkındaki konsere Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milletvekili Ziver Özdemir, Vali Azmi Çelik, AK Parti İl Başkanı Murat Güneştekin ve kalabalık bir kitle katıldı. İftar sonrası Kürtçe ağırlıklı konsere bazı yurttaşlar ilgi gösterdi. Bazı il yöneticileri de Kürtçe şarkılara eşlik etti.

 
SANATÇILARA PLAKET
Maliye Bakanı Şimşek ile Vali Çelik’in de eşlik ettiği konserde, konuk sanatçılara plaket verildi. Kültür-Turizm İl Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı ve TRT Şeş koordinatörü Fethullah Kırşan, Batman’da Ramazan ayında ilk kez düzenlenen konserin beklenilenin üzerinde ilgi gördüğünü söylediler. Önceki gece geç saatlere kadar devam eden konserde, Fate, Fırat Başkale ile Berna Kartal Kürtçe şarkılarla hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.