Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Balıkesir’de ‘Batman’ rüzgarı

 

 

** Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, hafta sonu Balıkesir-Edremit’te tanıtım atağındaydı. Kültür ve Turizm İl Müdürvekili Mehmet İhsan Aslanlı, folklorcularla birlikte ekiplere broşür dağıttı.

“KURUMLARI YANIMIZDA HİSSETTİK”
Hafta sonu Balıkesir-Edremit’teki folklor yarışmaları çekişmeli geçti. Kültür ve Turizm İl Müdürvekili Mehmet İhsan Aslanlı, folklorcularla birlikte yarışmalara katılan ekiplere broşür dağıttı. Birçok il’den gelen folklorcular, broşürler sayesinde Batman ve ilçelerindeki kültür ve turizmi hakkında bilgi aldı. Hasankeyf’in resimlerini ilk kez gören bazı konuklar, tarihi ilçeye yakın zamanda geleceklerini belirttiler. 
“YALNIZ KALMADIK”
Batmanlı gençler, kendilerine destek olan Batman Valiliği, Belediye ve Kültür-Turizm İl Müdürlüğü’ne teşekkür ederek; “Balıkesir’deki yarışmalarda kendimizi yalnız hissetmedik. Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet İhsan Aslanlı, bizimle beraber oldu. Yarışmalara daha iyi bir moralle çıktık. Batman Valiliği, Belediye ve Kültür-Turizm İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi’ne ve İl Genel Meclis üyelerine teşekkürü bir borç biliyoruz.”